Zane Lift Desk Top I256-360T
"*" indicates required fields
Description
The contrast between the lightly textured parchment finish and matte black metal hardware provides a clean, contemporary look and timeless style.
Product Details
| Lift Top Desk | Conveniently adjust the desk height to fit your needs with our motorized lift top desk. Features 3 memory positions with preset minimum and maximum height settings. |
|---|
Additional information
| Dimensions | 28 × 60 × 7 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Grey |
| Detail Color | Parchment |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Zane |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Zane 62″ Console
Zane 66″ Executive Desk
Zane 66″ Writing Desk
Zane 70″ Console
Zane 95″ Console
Zane Chairside Table
Zane Chest
Zane Cocktail Table
Related products
Americana Modern – Cotton 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Americana Modern – Dove 60 In. Writing Desk
Boca 57 In. Power Lift Desk (from 29 In. To 55 In.) (boc#257t And Lift#200wht)
Boca 60 In. Writing Desk
36in Nesting Desk
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
Curata Short Left/Right/Freestanding Desk
| Weight | 133.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 68 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.