Dwyer Seven-Drawer Dresser - 802 Bay / 05 Nickel Square Pull
Call for Price
Reynolds Tufted Chair
Call for Price
CT2018-SD – Tristan Woven Bench-Sand
"*" indicates required fields
Description
This little bench is crafted from Mahogany solids and Danish cord rope with nickel ferrules. A perfect foyer stopping place, foot of the bed resting spot or extra seating in a living room, Tristan’s clean lines and style work well in lots of places.
Product Details
| Notes | Mahogany solids & Danish cord rope and nickel ferrules |
|---|---|
| Volume | 12 cft |
| Weight | 37 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 42 × 18 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Scandinavian |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.