Griffith Park Sienna Rectangular Cocktail Table
Call for Price
Lille Wool Rug 5' x 8'
Call for Price
CT6001S-FL – Ingenue Side Chair – Flax
"*" indicates required fields
Description
Natural toned woven wicker crafted with Gemelina solids and an upholstered neutral seat create this casual pull up side chair. The side has a slightly higher profile than the arm chair. Perfect around a dining table or pulled up as an accent chair in a room.
Product Details
| Material | Wicker, Rattan, Mahogany Solids |
|---|---|
| Notes | Mahogany & Rattan with wicker weave and Flax color upholstery |
| Volume | 12 cft |
| Weight | 18 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21.5 × 38 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.