11-823 - Elliptical Chair
Call for Price

Heritage Raised Panel Queen Bed - Tall Footboard - 61098
Call for Price
Darlene CHAIRS 30573/56BA
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
30573/56BA
Category: Chairs & Benches
Tags: Amisco, BA Sleet, Chairs & Benches, Customizable, Gray
Description
Ah, that special haven where everything is soft, elegant, romantic—and glamorous. Where charm is pervasive and you feel at home. You love its bold violets and blues and soft pastels. The feminine lines of the furniture and the stylish sophistication of the ornamentation. This is where refinement meets cozy comfort—and you will be thrilled! Your personality will shine through too, in playful details that hint at extravagance. You are who you are, it’s that simple—no need to make excuses!
Videos
Additional information
| Dimensions | 24 × 18.125 × 33.375 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | BA Sleet |
| Style | Transitional |
| Collection | Darlene |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.