Maxwell Barrel Back Swivel Glider Chair
Call for Price
Royster 428 Castered Cocktail Ottoman
Call for Price
Derry CHAIRS 34513-WE/1B69L8F4
"*" indicates required fields
SKU:
34513-WE/1B69L8F4
Category: Chairs & Benches
Tags: Amisco, black, Chairs & Benches, Charcoal Grey Bouclé Polyester
Description
Update the look of your kitchen with the gorgeous Derry chair. Contemporary design with just a hint of traditional flair, this will be the new centerpiece of your décor. Moreover, the sturdy metal base that supports the comfortable upholstered seat and backrest will hold up well to everyday use throughout the years.
Videos
Additional information
| Dimensions | 22.5 × 17 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Charcoal Grey Bouclé Polyester |
| Style | Transitional |
| Collection | Derry |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Derry CHAIRS 34513-WE/1B25JKF4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B25KXF4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B25L5F4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B25L8F4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B27JKF4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B27KXF4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B56JKF4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B56KXF4
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.