Gable Road 92-inch Dining Table - 808 Russet
Call for Price
D12-73-9 - Andalusia Single Chaise
Call for Price
Dwell Boulder Side Chair
"*" indicates required fields
Description
The Boulder Side Chair offers a refined seating solution with its elegantly curved back and upholstered seat. Finished in a warm Boulder medium-brown, its clean lines and minimalist design bring a touch of understated sophistication to any dining or living space. The chair’s comfortable form and natural wood finish create a harmonious blend of style and practicality.
Product Details
| Fabric: Monique Linen | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 22 × 24 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Transitional |
| Collection | Dwell |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Dwell Boulder Metal Base Nightstand
Dwell Boulder Nightstand
Dwell Boulder Panel Bed King
Dwell Boulder Panel Bed Queen
Dwell Boulder Six Drawer Dresser
Dwell Boulder Ten Drawer Dresser
Dwell Boulder Three Drawer Nightstand
Dwell Boulder Two Drawer Nightstand
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.