Dwyer Wooden Side Chair – 805 Dune
"*" indicates required fields
Description
Dwyer Dining Chairs are modern yet still shapely and beautiful, with tapered legs and back and a gently curved upper back splat. Corner blocking gives each chair the stability and strength to last for countless meals to come.
Additional information
| Dimensions | 23 × 19.5 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Origins By Stickley Dining Room |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Dwyer 42-inch Round Dining Table – 800-Clay
Dwyer 42-inch Round Dining Table – 801-Coast
Dwyer 42-inch Round Dining Table – 802-Bay
Dwyer 42-inch Round Dining Table – 803-Bluff
Dwyer 48-inch Round Dining Table – 800-Clay
Dwyer 48-inch Round Dining Table – 801-Coast
Dwyer 48-inch Round Dining Table – 802-Bay
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.