Harbor Dining Chair, Blue
"*" indicates required fields
Description
Make a statement at your dining table with the Harbor dining chair. Complete with sumptuous curves with its unique barrel back design encapsulating its seat, complete with rolling casters for ease of use. Fully upholstered in a crosshatched polyester velvet in harbor blue. Seat height is 19″.
Additional information
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 25 × 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Harbor |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.