Pippa Ottoman
Call for Price

Shaker Slat Full Bed - Low Footboard - 61343
Call for Price
Lars CHAIRS 34252-WE/1B25CPF496
"*" indicates required fields
SKU:
34252-WE/1B25CPF496
Category: Chairs & Benches
Tags: Amisco, black, Chairs & Benches, Charcoal Grey Polyester
Description
The Lars dining chair combines sleek design with natural elegance, creating a bold, eye-catching appeal in any modern or contemporary setting. Its wood backrest extends seamlessly into convenient armrests for a perfect blend of style and support, while the plush upholstered seat enhances comfort. Around your dining table, this chair promises to elevate the ambiance of your living space.
Additional information
| Dimensions | 19.125 × 21 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Charcoal Grey Polyester |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Lars |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.