22-2121T - Matteo Tufted Sofa
Call for Price
Lars CHAIRS 34252-WE/1B25CPF496
Call for Price
Pippa Ottoman
Spool-style carved ottoman with fabric upholstery and durable foam that retains its shape. Artisan crafted in the USA, designed to pair with the Pippa Accent Chair.
"*" indicates required fields
Description
The Pippa Accent Chair just isn’t complete without the Pippa Ottoman. This piece replicates the chair’s spool-styled carvings, and it’s available in the full range of fabrics we offer for the accent chair. With high-quality fabric and durable foam, this ottoman will retain its shape even after years of being the place to prop up your legs in style. Come into the store for even more customization options.
Additional information
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 26 × 17.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Sky |
| Style | Traditional |
| Collection | Pippa |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.