Pippa Ottoman
Upholstered ottoman with spool-style carvings and durable foam that retains its shape. Coordinates with the Pippa Accent Chair and is available in a range of fabrics.
"*" indicates required fields
Description
The Pippa Accent Chair just isn’t complete without the Pippa Ottoman. This piece replicates the chair’s spool-styled carvings, and it’s available in the full range of fabrics we offer for the accent chair. With high-quality fabric and durable foam, this ottoman will retain its shape even after years of being the place to prop up your legs in style. Come into the store for even more customization options.
Additional information
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 26 × 17.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Putty |
| Style | Traditional |
| Collection | Pippa |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.