Carmen 328 Castered Cocktail Ottoman
Call for Price
Hadley CHAIRS 34243-WE/1B46JTF4
Call for Price
Pippa Ottoman
Spool‑carved ottoman with durable foam cushioning that holds its shape, available in your choice of fabric. Artisan crafted in the USA; 26 in. W x 21.5 in. D x 17.5 in. H.
"*" indicates required fields
Description
The Pippa Accent Chair just isn’t complete without the Pippa Ottoman. This piece replicates the chair’s spool-styled carvings, and it’s available in the full range of fabrics we offer for the accent chair. With high-quality fabric and durable foam, this ottoman will retain its shape even after years of being the place to prop up your legs in style. Come into the store for even more customization options.
Additional information
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 26 × 17.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Smoke |
| Style | Traditional |
| Collection | Pippa |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.