22-2121T – Matteo Tufted Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Maple Solids |
|---|---|
| Back Type | Tufted |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Volume | 97 cft |
| Weight | 216 lb |
| Leather | 420 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 26.50 yrd |
Additional information
| Weight | 216 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 97.5 × 35.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Tufted |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.