Revere Upholstered Arm Chair - 808 Russet / 7617-91 Linen
Call for Price
Wrenley Table Lamp
Call for Price
Nico Dining Chair – Special Order
"*" indicates required fields
Description
An elegant embrace at the table, the Nico Dining Chair pairs sculpted arms and a tailored seat with quietly modern poise. Handcrafted in North Carolina and available as a special order in your choice of fabric or leather, it delivers bespoke comfort—finished your way and ready to ship in 6–8 weeks.
Additional information
| Dimensions | 25 × 26 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Nico |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.