Maddox Tv Backer Panel I644-280B
Call for Price
Maddox 66" Executive Desk
Call for Price
Peasant Bench
"*" indicates required fields
Description
Another of our signature “found objects,” this bench is collected from far and wide. Wood species and size will vary, as this bench is a one of a kind find!
Product Details
| Item Weight | 22 |
|---|---|
| Materials | Antique |
| More info | Design and Size Will Vary |
| Weight Capacity | 250lbs. |
| Dimensions | W:51 x D:7 x H:18 |
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 51 × 18 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Peasant |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.