Thompson Panel Arm Manual Recliner
Call for Price

2 West Bookcase 24 x 84 - 632484
Call for Price
Perry Chairs 35312-WE/1B25KKF4
"*" indicates required fields
SKU:
35312-WE/1B25KKF4
Category: Chairs & Benches
Tags: Amisco, Beige & Black Tweed Fabric, Chairs & Benches, Gray, Made In Canada
Description
Ah, that special heaven where everything is soft, elegant, romantic- and glamorous. The feminine lines of the Perry Chair and the stylish sophistication of the ornamentation will make your personality shine through too, in playful details that hint at extravagance. You are who you are, it’s that simple.
Videos
Additional information
| Dimensions | 24 × 19.5 × 32.375 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | Beige & Black Tweed Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Perry |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Perry CHAIRS 35312-WE/1B24DAF4
Perry CHAIRS 35312-WE/1B24DBF4
Perry CHAIRS 35312-WE/1B25DAF4
Perry CHAIRS 35312-WE/1B25DBF4
Perry CHAIRS 35312-WE/1B25DDF4
Perry CHAIRS 35312-WE/1B25JOF4
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.