Gable Road Tall Chest - 803 Bluff / 02 Bronze Knob
Call for Price
CEA-763-V1 - Ellington Desk - Kona
Call for Price
Stressless® Bay (L) Low Back with Arms D100
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
18347325798136
Category: Chairs & Benches
Tags: Calido - Light Beige, Chairs & Benches, Cream, Customizable, Stressless
Description
With its rounded shape and Scandinavian style, Stressless® Bay brings the world-renowned Stressless® comfort to the dining table. The discreet flexibility in the seat and back follows your movements, allowing you to easily change your sitting position. You can then sit for extended periods of time in total comfort. There is a delight in experiencing family and friends coming together and staying together, locked in joyful conversation even when the meal is over!
Product Details
| Size | Large |
|---|---|
| Arms | With arms |
| Material | Fabric |
| Color | Calido – Light Beige |
| Leg color | Black |
Additional information
| Dimensions | 23.23 × 23.23 × 35.83 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Cream |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.