Java Table Top w/ 30" H Java Legs - T-4060JXBT
Call for Price

Creighton Curved Corner
Call for Price
Upholstered Side Chair
Upholstered Side Chair
"*" indicates required fields
SKU:
TY657-900
Category: Chairs & Benches
Tags: Blacksmith, Chairs & Benches, Legacy Classic Furniture, White
Description
Product Details
| Updated Traditional Design With Historical Shaker Influences | Yes |
|---|---|
| Soft Distressing Gives A “generational” Appearance | Yes |
| Oiled Bronze Hardware | Yes |
| Width | 20.5 |
| Depth | 26.5 |
| Height | 38.5 |
| Finish | Blacksmith |
| Fabric | M11133 Porcelain |
| Material | Select Hardwoods and Oak Veneers |
| Hardware | Oiled Bronze |
Additional information
| Dimensions | 26.5 × 20.5 × 38.5 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Blacksmith |
| Style | Transitional |
| Collection | TY657 Today’s Traditions DR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Complete Round Pedestal Table
Covington Credenza
Credenza
Dining Bench
Server
Sliding Door Display Cabinet
Tall Server
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.