Upholstered Side Chair
Upholstered Side Chair
"*" indicates required fields
SKU:
1500-240
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Legacy Classic Furniture, Malabar With Alabaster Fronts
Description
Product Details
| Select Hardwoods W/ Quartered Ash & Faux Linen Materials | Yes |
|---|---|
| Mixed Materials Creates Visual Interest | Yes |
| Matte Nickel Pulls | Yes |
| Width | 19 |
| Depth | 24 |
| Height | 34 |
| Finish | Malabar with Alabaster Fronts |
| Fabric | Davis Pearl |
| Material | Select Hardwoods with Quartered Ash and Faux Linen Accents |
| Hardware | Matte Nickel Pulls |
Additional information
| Dimensions | 24 × 19 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Malabar With Alabaster Fronts |
| Style | Modern |
| Collection | 1500 Biscayne DR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Complete Leg Table With One Leaf
Complete Leg Table With Stone Insert
Credenza
Etagere
Woven Back Side Chair
Related products
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Americana Modern Dining Dining Chair Spindle Back (2/ctn Sold In Pairs)
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.