The Summit Bed: Available K & Q - BD-301QR
Call for Price
Complete Upholstered Bed W Storage Cal King 6/0 White Finish
Call for Price
Urban Cottage Merritt Uph Side Chair
"*" indicates required fields
SKU:
025-638
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Chairs & Benches, Kincaid Furniture, Light Stain
Description
Urban Cottage is a rustic cottage style with traditional roots and natural elements. Together these elements are blended with an updated, simplistic art creating a fashionable design in a beautiful, weathered finish.
Additional information
| Dimensions | 25 × 19 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Kincaid Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Stain |
| Style | Rustic |
| Collection | Urban Cottage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Urban Cottage Albion Mirror
Urban Cottage Allegheny Cal King Panel Bed – Complete
Urban Cottage Bancroft Eight Drawer Dresser
Urban Cottage Bessemer Bachelors Chest
Urban Cottage Eastlake Three Drawer Nightstand
Urban Cottage Forester Twelve Drawer Mule Chest
Urban Cottage Gladwin Seven Drawer Chest
Urban Cottage Larksville Spindle Back Arm Chair
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.