Queen Storage Footboard W/rails
Call for Price

Armina Right-Hand Facing Nest
Call for Price
Wishbone Back Counter Height Chair Black
Wishbone Back Counter Height Chair Black
"*" indicates required fields
SKU:
N1562-945
Category: Chairs & Benches
Tags: black, Chairs & Benches, Harvest Oak Tops, Natural White Base, Aged Black Accents, Legacy Classic Furniture
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods With Quartered White Oak And Paint Grade Veneers | Yes |
|---|---|
| Two Tone Farmhouse Style Mixed With Clean Lines | Yes |
| Aged Black Accents | Yes |
| Width | 21.5 |
| Depth | 22.5 |
| Height | 40 |
| Finish | Harvest Oak Tops, Natural White Base, Aged Black Accents |
| Fabric | N/A |
| Material | Select Hardwoods, Tops: Quartered White Oak Base: Paint Grade Veneer |
| Hardware | Aged Black |
Additional information
| Dimensions | 22.5 × 21.5 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Aged Black Accents, Harvest Oak Tops, Natural White Base |
| Style | Farmhouse |
| Collection | 1561 Franklin DR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Complete Trestle Table
Counter Height Table
Credenza
Etagere
Wishbone Back Side Chair Black
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Americana Modern Dining Dining Chair Spindle Back (2/ctn Sold In Pairs)
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.