Structures Quintuple Multi Use Console - Complete
Call for Price
Charlotte King Rails W/ Decking
Call for Price
Xx-bak Side Chair 2in
"*" indicates required fields
SKU:
59347
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Paperwhite, Riverside Furniture, White
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid with a bent plywood back | Yes |
|---|---|
| Wood seat with saddle-shape cutout | Yes |
| Seat height: 18 1/2″ | Yes |
| Dimensions | 20.00″W X 23.00″D X 40.75″H |
| Weight | 22.60 lbs |
Additional information
| Weight | 45.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 20 × 40.75 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Paperwhite |
| Style | Cottage |
| Collection | Myra |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Americana Modern Dining Dining Chair Spindle Back (2/ctn Sold In Pairs)
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.