New American Living Accent Chair
Call for Price
Betty STOOLS 44434-30WE/1B25KXF4
Call for Price
89A-403-V1 – Maison ’47 Mesh Front Sideboard – Blonde Cerused
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids, Metal, Mirror |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | C185 Blonde CerusedOne adjustable shelf behind each set of two doors with antique brass hardware and antiqued mirror glass behind metal fretworkTip restraint included |
| Volume | 29 cft |
| Weight | 179 lb |
Additional information
| Weight | 179 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 66 × 36.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Maison |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
899-126 – Maison ’47 Upholstered Wing Bed – King 6/6
899-175 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Queen 5/0
899-176 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – King 6/6
899-177 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Cal King 6/0
899-202 – Maison ’47 Drawer Chest
899-206 – Maison ’47 Double Dresser
899-224 – Maison ’47 Nightstand
899-225 – Maison ’47 Demilune Nightstand
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.