Santa Clara Solid Wood 6dwr Dresser - Caramel Brown
Call for Price
Westlake Solid Wood 6dwr Dresser
Call for Price
Brookside Solid Wood 4dr Cabinet
"*" indicates required fields
Description
Inspired by old-world designs, the Brookside Dining Collection showcases solid mango wood with hand-applied finishes and sculpted curves. Its natural tones and texture offer rugged beauty, creating a stunning focal point in any dining space.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 18”D x 34”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Cocoa Brown |
| Weight | 156 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 33″ x 15.75″ x 13.25″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
Additional information
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cocoa Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Brookside |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Brookside Solid Wood Round Dining Table
Brookside Solid Wood Round Dining Table
Brookside Solid Wood Round Dining Table
Related products
Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |
Lodge Dining Buffet Server 66 In. X 18 In.
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.