Alto Solid Wood Rectangle Counter Table
Call for Price
Ilaria Reclaimed Wood Rectangle Console Table
Call for Price
Brookside Solid Wood Round Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Inspired by old-world designs, the Brookside Dining Collection showcases solid mango wood with hand-applied finishes and sculpted curves. Its natural tones and texture offer rugged beauty, creating a stunning focal point in any dining space.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 72”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Cocoa Brown |
| Weight | 298.44 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 15.5″ |
| Distance Between Legs Front Back | 28.5″ |
| Overhang Front Back | 3″ |
| Distance Between Legs Side Side | 28.5″ |
| Overhang Side Side | 3″ |
| Extension | No |
Additional information
| Weight | 298.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 72 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cocoa Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Brookside |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Brookside Solid Wood 4dr Cabinet
Brookside Solid Wood Round Dining Table
Brookside Solid Wood Round Dining Table
Related products
Crossings Eden Rectangular Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.