Rizza Marble Rectangle Coffee Table
Call for Price
Andra Leather Round Accent Table
Call for Price
Brookside Solid Wood Round Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Inspired by old-world designs, the Brookside Dining Collection showcases solid mango wood with hand-applied finishes and sculpted curves. Its natural tones and texture offer rugged beauty, creating a stunning focal point in any dining space.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 48”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Cocoa Brown |
| Weight | 0 lbs |
| Table Top Thickness | 1″ |
| Apron Height | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 27″ |
| Overhang Front Back | 19″ |
| Overhang Side Side | 19″ |
Additional information
| Dimensions | 48 × 48 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cocoa Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Brookside |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Brookside Solid Wood 4dr Cabinet
Brookside Solid Wood Round Dining Table
Brookside Solid Wood Round Dining Table
Related products
Americana Modern Dining Dining Table 48 In. Round To 66 In. (18 In. Leaf)
Cedar Fork Dining Square Counter Height Table
Crossings Downtown 86″ Rectangular Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.