Today’s Hours Getting Hours
Larson Solid Wood 2dr Cabinet
$1,998.00 Original price was: $1,998.00.$1,188.99Current price is: $1,188.99.
Denver Solid Wood 2dr Cabinet
Call for Price
Larson Solid Wood 2dr Cabinet – White Wash
"*" indicates required fields
Description
The Larson Cabinet combines style and sustainability with its FSCĀ® certified reclaimed pine, ensuring an eco-friendly, durable design. With elegant tempered glass panels, it offers a sophisticated way to display your treasures. A versatile and sustainable addition to any space.
Product Details
| Overall Dimensions | 46āW x 18āD x 36āH |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine,Tempered Glass |
| Colors | Distressed Ivory |
| Weight | 164.2 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 2 |
| Shelf Interior Dimensions | 43.5″ x 16″ x 13.625″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Storage Configuration | 2 Door |
Additional information
| Weight | 164.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 46 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Distressed Ivory |
| Style | Rustic |
| Collection | Larson |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Larson 96″ Dining Table
Larson Solid Wood 2dr Cabinet
Larson Solid Wood 4dr Cabinet
Larson Solid Wood 4dr Cabinet – White Wash
Larson Solid Wood Rectangle Coffee Table
Larson Solid Wood Rectangle Console Table
Larson Solid Wood Tall Cabinet
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |
Seaside Display Cabniet
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.