Natural Wonder Framed Canvas
Call for Price
LR-17286 - Nate Leather Swivel Chair
Call for Price
Lincoln Buffet
"*" indicates required fields
Description
Meet the new crown jewel of your dining room. Our Lincoln buffet takes inspiration from influential architect Frank Lloyd Wright, to bring timeless style to the present. Elegance and utility come together in this piece with ample space to store everything you need for your next dinner party. Containing two storage cabinets with adjustable shelves and three drawers, the Lincoln buffet makes dining organization a breeze. Embellished with gleaming gunmetal hardware, the Lincoln is show-stopping from a distance, with details to make you look closer.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Lincoln |
|---|---|
| Carton Volume | 37.965 |
| Carton Weight | 257.000 lb |
Additional information
| Dimensions | 20 × 67 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Lincoln |
| Features | Storage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Lincoln Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Arts & Crafts (Prairie-inspired) |
| Collection | Lincoln |
| Features | Storage |
Lincoln End Table
| Dimensions | 26 × 20 × 23 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Arts & Crafts (Prairie-inspired) |
| Collection | Lincoln |
| Features | Storage |
Lincoln Rectangular Coffee Table with Casters
| Dimensions | 25 × 50 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Arts & Crafts (Prairie-inspired) |
| Collection | Lincoln |
| Features | Storage |
Lincoln Square Coffee Table with Casters
Related products
Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.