Looping Eternity Framed Canvas
Call for Price
LR-5295-6EM-S1 - Select Motion - Evan Electric Recliner
Call for Price
Normandy Buffet
"*" indicates required fields
Description
Simple geometry creates a look of timeless elegance with the Normandy buffet. Inspired by European architecture, this buffet offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish and gunmetal hardware. Crafted with sustainability in mind, the Normandy buffet is comprised of FSC-certified wood with a scratch-resistant finish for added durability. Adjustable shelves, including wine bottle storage shelves, sit behind four arched glass doors that are bound to be a conversation starter.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Storage |
| Style | Transitional |
| Type | Buffets |
| Carton Volume | 27.536 |
| Carton Weight | 204.000 lb |
| Product Weight | 50 lb |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 66 × 34 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Normandy Brown Rectangular Coffee Table
| Weight | 101.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 52 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Normandy Square Coffee Table
| Weight | 117.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 37 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Pure Modern Dining Multi-functional Server
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.