Soft Sage Framed Prints, S/2
Call for Price
LR-38286 - Nate Leather Ottoman
Call for Price
Normandy Brown Rectangular Coffee Table
"*" indicates required fields
SKU:
W1062-0311
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Flexsteel, Storage
Description
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your living space with the Normandy rectangular coffee table. Inspired by European architecture, this coffee table offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish. Designed for both style and functionality, it includes a convenient storage drawer to keep your essentials organized. Crafted with sustainability in mind, this Normandy coffee table is comprised of FSC-certified wood with a scratch-resistant finish for added durability. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Casters |
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 14.083 |
| Carton Weight | 134.500 lb |
| Product Weight | 101.4 lb |
| Carton Volume | 21.345 |
Additional information
| Weight | 101.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 52 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Mission Three-Drawer Cocktail Table
| Dimensions | 22 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.