Tynecastle Executive Desk
Call for Price
Casual Dining Tynecastle Round Dining Table Base
40 1/2″ (102.9 cm) A refined piece inspired by Alder Veneers design elements, designed to complement modern spaces.
"*" indicates required fields
Additional information
| Weight | 79.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 40.5 × 26.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Tynecastle |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Tynecastle Bunching Bookcase
| Weight | 141.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 34 × 86 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Tynecastle |
| Features | Storage |
Tynecastle Executive Desk
| Weight | 302.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 72 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Tynecastle |
| Features | Leather |
Tynecastle Lateral File
| Weight | 138.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 36 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Tynecastle |
| Features | Storage |
Tynecastle Writing Desk
| Weight | 178.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 64 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Tynecastle |
| Features | Storage |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.