Casual Dining Tynecastle Round Dining Table Base
Call for Price
Tynecastle Rectangle Leg Dining Table with Two 18'' Leaves
Call for Price
Casual Dining Tynecastle 60in Round Pedestal Dining Table Top w/1-18in Leaf
60″ (152.4 cm) Casual Dining Tynecastle 60in Round Pedestal Dining Table Top w/1-18in Leaf highlighted with Alder Veneers design elements, bringing a subtle decorative character.
"*" indicates required fields
Additional information
| Weight | 119.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 4 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Tynecastle |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Casual Dining Tynecastle Round Dining Table Base
Tynecastle Bunching Bookcase
| Weight | 141.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 34 × 86 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Tynecastle |
| Features | Storage |
Tynecastle Executive Desk
| Weight | 302.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 72 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Tynecastle |
| Features | Leather |
Tynecastle Lateral File
| Weight | 138.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 36 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Tynecastle |
| Features | Storage |
Tynecastle Writing Desk
| Weight | 178.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 64 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Tynecastle |
| Features | Storage |
Related products
Console Table
Liam Round End Table
Living Room Cabell Exposed Wood Swivel Chair
Living Room Everly Settee
St. Armand Drink Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.