559-305-A – Omni Large Rectangular Dining Table W/Acrylic Legs (Figured Walnut)
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Walnut Veneers, Maple Solids, Acrylic |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | NOTE: Recommended for Stain finishesCOMBO FINISH: Available as Top/Base or Top/Disk/Pedestal combinations ONLY.Note: If two Group A finishes are selected, use the Standard Combo price. If any |
| Volume | 60 cft |
| Weight | 492 lb |
Additional information
| Weight | 492 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 78 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Transparent |
| Style | Contemporary |
| Collection | Omni |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
3769R – Omni Executive Chair
559-166 – Omni Grace Bed – King 6/6
559-224 – Omni Drawer Commode
559-303 – Omni Large Rectangular Dining Table (Cluster Maple)
559-303-A – Omni Large Rectangular Dining Table W/Acrylic Legs (Cluster Maple)
559-304-A – Omni Large Rectangular Dining Table W/Acrylic Legs (Plain Maple)
559-305 – Omni Large Rectangular Dining Table (Figured Walnut)
Related products
Americana Modern Dining Dining Table 88 In. X 42 In. Trestle To 112 In. (24 In. Butterfly Leaf)
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.