Kara Leather Ottoman with Trays and Casters
Call for Price
Maureen STOOLS 44344-30WE/1B25GWF4
Call for Price
899-302 – Maison ’47 Large Rectangular Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | COMBO FINISH: Available as Top/Base combination ONLY.Antique brass finish ferrulesAntique Brass ferrules STDAvailable in Polished Nickel – MUST BE SPECIFIED WHEN ORDER IS PLACED |
| Volume | 26 cft |
| Weight | 205 lb |
| Apron Height | 25.50 in |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 205 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 100 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Maison |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.