Kara Ottoman with Trays and Casters
Call for Price
Triana STOOLS 44353-26WE/1B25JTF4
Call for Price
899-305 – Maison ’47 Round 54″ Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | COMBO FINISH: Available as Top/Base combination ONLY.Antique Brass ferrules STDAvailable in Polished Nickel – MUST BE SPECIFIED WHEN ORDER IS PLACED |
| Volume | 28 cft |
| Weight | 155 lb |
| Apron Height | 28.25 in |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 155 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 54 × 30 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Maison |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
899-126 – Maison ’47 Upholstered Wing Bed – King 6/6
899-175 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Queen 5/0
899-176 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – King 6/6
899-177 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Cal King 6/0
899-202 – Maison ’47 Drawer Chest
899-206 – Maison ’47 Double Dresser
899-224 – Maison ’47 Nightstand
899-225 – Maison ’47 Demilune Nightstand
Related products
Americana Modern Dining Dining Table 60 In. X 38 In. Rect To 78 In. (18 In. Leaf)
Americana Modern Dining Dining Table 88 In. X 42 In. Trestle To 112 In. (24 In. Butterfly Leaf)
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.