CR9-1-120-G-973 – 120″ Guan Slab Dining Table – Textured Metal
"*" indicates required fields
Description
“Beauty is in the details” and that’s where we started when creating the Century Details Live Edge program. Details Live Edge allows you to design your Slab Dining Table, Console, Cocktail Table or Desk mixing and matching bases and slab tops from a large selection of beautiful forms. Select from multiple Base Styles and then select your exact slab top. Finally choose your finish to make a table that is uniquely your own. With just a few easy steps you have a custom live edge dining table, console, cocktail table or desk designed by you, made by Century.
Product Details
| Notes | Guanacaste live edge top with Textured Metal basesNOTE: Guanacaste slabs are a natural product – depth can range from 36″ to 46″ and CANNOT be specified |
|---|---|
| Volume | 72 cft |
| Weight | 516 lb |
Additional information
| Weight | 516 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Silver |
| Style | Industrial |
| Collection | Metal |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.