Encore Showcase Oval Nesting Coffee Table
$1,188.00 Original price was: $1,188.00.$738.99Current price is: $738.99.
Provence Twin Uph Hb
Call for Price
Rectangle Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed with select hardwood solids and random match Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Planked top panel with v-grooves | Yes |
| 72″ x 40″ top extends to 90″ x 40″ with one 18″ leaf in use | Yes |
| Comfortably seats 6 people without leaf and 8 people with leaf in use | Yes |
| Dimensions | 72.00″W X 40.00″D X 30.00″H |
| Weight | 147.27 lbs |
Additional information
| Weight | 147.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 72 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Frosted Gray |
| Style | Coastal/cottage/tropical |
| Collection | Bennett |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cedar Fork Dining Square Counter Height Table
Crossings Downtown 60” Round Dining Table
Crossings Downtown 86″ Rectangular Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.