Tigbee-hamilton Rectangular Coffee Table
Call for Price
Sinclair 68" Executive Desk
Call for Price
Wood Side Chair 2in
"*" indicates required fields
SKU:
79257
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Chairs & Benches, Frosted Gray, Riverside Furniture
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and Parker veneer | Yes |
|---|---|
| Seat height: 17″ | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester, Cleaning Code: W | Yes |
| Dimensions | 20.00″W X 23.00″D X 38.00″H |
| Weight | 17.31 lbs |
Additional information
| Weight | 34.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 20 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Frosted Gray |
| Style | Coastal/cottage/tropical |
| Collection | Bennett |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.