St. Armand Writing Desk
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 56 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |
Thomas Fabric Sofa
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 85 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Thomas |
| Features | Fabric |
Thornton Fabric Loveseat
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 61 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |



