Escape 72" Open Multi-purpose Console
Call for Price
Gramercy Park Lateral File
Call for Price
Escape 90″ Console With Reversible Door Panels
"*" indicates required fields
SKU:
ESC#90
Category: Entertainment Stands
Tags: Brown, Entertainment Stands, Glazed Natural Oak, Parker House
Description
Product Details
| Generously sized 90″ multifunctional console marries form and function to complement any space | Yes |
|---|---|
| Versatile console design works as an entertainment console, buffet, credenza or storage piece | Yes |
| Includes wire management holes in back panel | Yes |
| Stunning design features two reversible door panels that can be turned to show natural woven cane or oak woodgrain surface | Yes |
| Created with stunning oak veneers and hardwood solids in a light, natural finish | Yes |
| Soft, slightly weathered finish with natural patina accentuates the organic beauty of natural oak woodgrains | Yes |
| Custom metal hardware in an on-trend curved shape is finished in a versatile shade of warm bronze | Yes |
| Crafted of kiln-dried hardwood for support and longevity | Yes |
Additional information
| Dimensions | 18 × 90 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Glazed Natural Oak |
| Style | Contemporary |
| Collection | Escape |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Escape – Mirage Mist 4pc Package A (921,915,920,950)
Escape Dining 78″ Bar With Stone Top
Escape Dining Barrel Chair (2/ctn – Sold In Pairs)
Escape Dining Ladderback Chair (2/ctn – Sold In Pairs)
Escape Dining Upholstered Caster Chair
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Escape King Panel Bed
Escape King Upholstered Bed – Fluffy River Rock
Related products
Americana Modern – Denim 92 In. Tv Console With Hutch And Led Lights
Americana Modern – Dove 63 In. Tv Console
Ascent 90 In. Tv Console With Hutch And Back Panel
Bella 4-piece Estate Wall
Boheme Salvator Media Console
| Weight | 167.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 89 × 28 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.