Industrial Hutch
"*" indicates required fields
SKU:
DN1036H-FRT
Category: Entertainment Stands
Tags: Aspen Home, Brown, Cherry, Black, Grey, Brown/dark, Entertainment Stands
Description
Introducing Industrial, an Essentials Entertainment & Occasional Collection which offers a wide array of superior quality, handcrafted home entertainment furniture designed, assembled and finished in our US manufacturing facility.
Product Details
| American Pride | Designed, Assembled, & Finished with American Pride in Phoenix, Arizona, using Domestic and Imported Materials. |
|---|---|
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
Additional information
| Dimensions | 12 × 84 × 49 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Black, Brown/dark, Cherry, Grey |
| Style | Industrial |
| Collection | Industrial |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Industrial 55″ Console
Industrial 55″ Console
Industrial 55″ Console
Industrial 55″ Console DN1055-FRT
Industrial 62″ Highboy Fireplace Console
Industrial 62″ Highboy Fireplace Console
Industrial 62″ Highboy Fireplace Console
Industrial 62″ Highboy Fireplace Console DN1901-FRT
Related products
Americana Modern – Denim 76 In. Tv Console
Americana Modern – Dove 63 In. Tv Console
Americana Modern – Dove 92 In. Tv Console
Americana Modern – Dove 92 In. Tv Console With Hutch, Backpanel And Led Lights
Ascent 90 In. Tv Console With Hutch And Back Panel
Bella 4-piece Estate Wall
Boheme Salvator Media Console
| Weight | 167.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 89 × 28 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.