Blue Leroy Side Chair
"*" indicates required fields
Description
This charming blue and white chair is just as at home in a beach house, urban loft or charming row home with blue toile wallpaper. This classic bistro inspired chair is sure to be a hit with its easy care finish and timeless style.
Product Details
| Item Weight | 10 |
|---|---|
| Materials | Rattan Pole & Synthetic Weave |
| Weight Capacity | 250lbs. |
| Dimensions | W:23.25 x D:19 x H:35.25 |
Additional information
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 23.25 × 35.25 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Blue |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Blue Italian Arm Chair
Blue Leroy Counter Stool
Related products
Americana Modern Dining Dining Chair Spindle Back (2/ctn Sold In Pairs)
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.