Almera Bottles, S/2
"*" indicates required fields
Description
Set of two ceramic bottles feature an organic textured finish in a distressed dark teal glaze, paired with polished nickel accents and thick crystal details. Sizes: S-6x14x6, L-8x16x8
Additional information
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 16 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Almera |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Bertrand Accent Table, Shagreen
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.