Blossom Bowl, Tall
"*" indicates required fields
Description
Matte off-white ceramic bowl features a textured surface with delicate, organically shaped imperfect edges that give the look of flower petals. Perfect addition to any room, just add some fruit or your favorite filler for a pop of color.
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 10 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Blossom |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Blossom Bowl, Short
Related products
Bertrand Accent Table, Shagreen
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.