
Bennington PUB TABLES 50660-42/56+90865/96
Call for Price
L539-63 Piccata Banquette
Call for Price
Helix Swirl Indoor-outdoor Vase
"*" indicates required fields
Description
A stunning ceramic vase with a deep, glossy blue glaze and sculptural spiral ridges. Its fluid design captures movement and elegance, making it a bold statement piece for any space. Safe for outdoor use, but protection from freezing temperatures is recommended.
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 16 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Helix |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.