Nouveau Indoor-outdoor Spheres, S/2
"*" indicates required fields
Description
Inspired by the clean lines and bold feel of modern art, this set of decorative balls is handcrafted from coral stone with black resin accents. Safe for outdoor use, but protection from freezing temperatures is recommended. Sizes: S-5x5x5, L-8x8x8
Additional information
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 8 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | No Color |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Bertrand Accent Table, Shagreen
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.