Propellers Sculpture, S/2
"*" indicates required fields
Description
Reproduction boat propellers, a conversation piece in any room. Cast from old propellers, these items show the natural wear and imperfections of the originals. The finish is a rust brown with green tarnish and a gray glaze. The steel base is matte black. Sizes: S-11x18x4, L-16x21x4
Additional information
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 16 × 21 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Industrial |
| Collection | Propellers |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.