Ridgehaven Indoor-outdoor Planter
"*" indicates required fields
Description
A beautifully sculpted planter with vertical ridges that add depth and texture. Its raw, natural finish exudes organic elegance, making it the perfect accent for modern, rustic, or minimalist spaces. Safe for outdoor use.
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 18 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Organic Modern |
| Collection | Ridgehaven |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.