Ruffled Feathers Vases, Blue, S/2
"*" indicates required fields
Description
Set of two ceramic vases model organic curved edges that create an artistic look and are finished in a modern matte white glaze. Safe for outdoor use, but protection from freezing temperatures is recommended. Sizes: S-16x16x5, L-12x20x5.
Additional information
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 12 × 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ruffled |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Bertrand Accent Table, Shagreen
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.