
Kai TABLES 50609/52+90406/87
Call for Price
L499 Perlis Swivel Chair
Call for Price
Rustic Ridge Indoor-outdoor Planter
"*" indicates required fields
Description
This planter brings a natural, sculptural presence to any space, with its organic texture and earthy tones. Its raw finish adds an artisanal charm, making it a versatile statement piece for modern and rustic settings. Safe for outdoor use.
Additional information
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 16 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Rustic |
| Collection | Rustic |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.